Парафія Святих Рівноапостольних Князя Володимира Великого і Княгині Ольги, м. Вашківці


Коротка історія

Містечко Вашківці стоїть на дорозі з Чернівців до Вижниці. Колись невелика вашківецька громада в 1860-му привезла розбірну дерев’яну церковцю з Кутів (Галичини) і дуже тим тішилась, що має свою святиню. Рівно через 100 років в 1960 році від уніатського храму не залишилося навіть і місця. Комуністи подбали, щоб на святому місці нашвидкоруч збудувати “фінські” (фанерні) будиночки. Тяжко прийшлося греко-католикам Буковини відстоювати своє право під небом. Говорить один зі старожилів пан Михайло:

- Знаєте, нас за Румунії дуже били. Якщо на Галичині поляки до українців відносилися хоч якось, як до людей, що правда, і там своєї біди було, то тут румуни не давали навіть можливості згадати, що ти українець або русин. Били дуже. Я так думаю, що той страх ще і сьогодні у людей є. А от про українську церкву говорити, то це вже не можна було ні при румунах, ні при руських.

Сьогодні громада Вашківців налічує 15 родин. Однак, самі парафіяни кажуть, що греко-католиків є значно більше. Одна літня пані з особливим піднесенням і стриманим обуренням каже:

- Нас є тут (у Вашківцях авт.) багато, - береться перелічувати родини, діди котрих належали до УГКЦ, - Я недавно говорила з Анною і кажу: "Аннице, ходімо до нас, це наша церква, колись цілі вулиці тут жили греко-католиків. Вже можна ходити до свої церкви". А вона каже, що би йшла, але діти і невістки всі йдуть до руської церкви, а там панотець дуже сварить і каже, що тих, котрі йдуть до української церкви, буде виклинати, а старих не будуть ховати на цвинтарі. А потім каже, ви будуйте церкву, а я буду тихо з пенсії вам також давати поміч. Розумієте, тут на Буковині дуже людей страхають всі, то румуни, то комуністи, то московська церква тепер.

Вашківчани відродили громаду, отримали земельний наділ на будівництво церкви і на землі спорудили невеличку богослужбову каплицю. Все робили своїми руками. Молоді священики разом копали траншеї, заливали бетон під фундамент.

Повна адреса парафії

Чернівецька обл., м. Вашківці, вул. Грушевського, 1

Парафіяльна сторінка у Фейсбуці

Священнослужитель

о. Андрій Куніцький - парох

Розпорядок богослужінь

- Понеділок 08:00
- Вівторок 08:00
- Середа за упокій 08:00
- Четвер 08:00
- П'ятниця 08:00
- Субота за упокій 10:00; Вечірня 18:00
- Неділя 09:30