Парафія Святого Пророка Іллі с. Топорівці

Історичний нарис

Село Топорівці одне з найстарших сіл Буковини. Кажуть місцеві люди, що поселення тут розпочалося ще у ХІІ ст., а назва села походить від прізвища феодала пана Топора, котрому належало поселення. Пізніша писемна згадка міститься в грамоті молдавського господаря Олександра Доброго 1412 р. про передачу села в спадщину. Місцеві люди оповідають, що село їхнє стоїть біля річки Рит, яка була кордоном між Росією і Австрією. По австрійській стороні жив пан Фішер, котрому належали найкращі і найродючіші поля – Чагри, Облоги, Груш. До нього переселялися люди з Галичини, які тут працювали та розвивали село. Для багатьох галичан і їх нащадків Топорівці стали рідним домом.

Вже скоро в селі з’являються поряд з іншими християнами і перші молільники Української Греко-Католицької Церкви. На місці каплиці в 1914 році збудували невеличку Іллінську церкву.

Історично так склалося, що громадою опікувалось духовенство сусідньої великої парафії УГКЦ села Рідківці.

З 1993 по 2004 рр. о. Петро Грещук; з 2004 р. по 2005 р. о. Роман Заморський (адміністратор Новоселицької громади УГКЦ); з 2005 р. по 2022 р. опікується громадою отець Петро Кравчук. З 2022 року адміністратором парафії є о. Іван Шуфлат.

Вперше після відновлення громади 2 серпня 2018 р. на храмове свято пророка Іллі очолив богослужіння єпископ Чернівецький преосвященний кир Йосафат (Мощич). Правлячий єпископ освятив вірянам воду та кожному уділив своє батьківське благословення. Після молитви владика оглянув господарство парафії та зустрівся з головою села Дутчаком Іваном Миколайовичем. Сільський голова також прибув на храмове свято і особисто хлібом зустрічав Архієрея.

Священнослужитель

о. Іван Шуфлат - адміністратор

Електронна скринька: